Історична довідка Старовижівщини

Селище міського типу  Стара Вижівка (до червня 1946р. – Стара Вижва) розташоване на лівому березі річки Вижівки.

В історичних джерелах Вижва вперше достовірно згадується 1508р. в період Великого князівства Литовського як село князів Івана і Василя Сангушків-Кошерських, що належала до володіння великокняжого міста Володимира.

У 1543р. – Вижва – як центр Вижівської волості, перейшла у руки дружини польського короля – королеви-італійки Бони Сфорци.

Після Люблінської унії 1569р. Вижва ввійшла до складу Володимирського повіту Волинського воєводства Речі Посполитої. Після третього поділу Польщі 1795 р. Вижва відійшла до Ковельського повіту Волинської губернії Російської імперії.

На початку жовтня 1920 року село Стара Вижва було захоплено військами Польщі і за Ризьким договором 1921 року лишилося у складі Польщі.

26 вересня 1939 року в Старій Вижві відбулися збори жителів села, які схвалили пропозицію про встановлення Радянської влади.

Село Стара Вижва окуповане німецько-фашистськими загарбниками 27 червня 1941 року, визволене радянськими військами – 18 липня 1944 року.

Відповідно до Указу Президії Верховної Ради УРСР від 07 червня 1946 року районний центр Седлищенського району був перенесений в село Стара Вижва, яке надалі стало називатись село Стара Вижівка, а район – Старовижівський.

Рішенням Волинського облвиконкому від 13 квітня 1957 року №322 «Про віднесення сільських населених пунктів області до категорії селищ міського типу» село Стара Вижівка віднесено до категорії – селище міського типу Стара Вижівка.

Згідно Указу Президії Верховної Ради УРСР від 30 грудня 1962 року Старовижівський район був ліквідований.

Указом Президії Верховної Ради УРСР від 08.12.1966 року був знову утворений Старовижівський район з центром в селищі міського типу Стара Вижівка.

Сьогодні до складу Старовижівської селищної ради входять: селище міського типу Стара Вижівка, село Брідки, село Мельники.

Площа населеного пункту смт Стара Вижівка становить 1165,2483 га, площа населеного пункту села Брідки становить 282,1461 га, площа населеного пункту села Мельники становить 74,8 га.

Населення смт Стара Вижівка становить 5500 чоловік, село Брідки – 377 чоловік, село Мельники – 47 чоловік.